Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για κάλυψη (1) θέσης στο Εργαστήριο Μεταβαλλόμενων Ευφυών Περιβαλλόντων (TUC TIE Lab)

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για κάλυψη (1) θέσης Διοικητικής, Γραμματειακής και Λογιστικής Υποστήριξης στο ΤΙΕ Lab

Το Εργαστήριο Μεταβαλλόμενων Ευφυών Περιβαλλόντων (TUC TIE Lab) στη Σχολή Αρχιτεκτόνων Μηχανικών του Πολυτεχνείου Κρήτης (ΠΚ), με έδρα τα Χανιά, ανακοινώνει την πρόσκληση για την πρόσληψη, με σύμβαση έργου ορισμένου χρόνου (9 μήνες) για μερική απασχόληση μέσω ΕΛΚΕ ΠΚ, ενός ατόμου για διοικητική, γραμματειακή και λογιστική υποστήριξη.

Προαπαιτούμενα Κύρια Προσόντα:
1. Πτυχίο ΑΕΙ ή ΤΕΙ της ημεδαπής Οικονομικής ή Διοικητικής Κατεύθυνσης ή αντίστοιχης
κατεύθυνσης της αλλοδαπής.
2. Άριστη γνώση της Αγγλικής
3. Γνώση χειρισμού Η/Υ στα αντικείμενα: i) επεξεργασίας κειμένων ii) υπολογιστικών φύλλων
iii) υπηρεσιών διαδικτύου.
4. Aποδεδειγμένη εμπειρία απασχόλησης αντίστοιχου αντικειμένου με την
υπό προκήρυξη θέση
5. Εξαιρετικές προφορικές και γραπτές δεξιότητες επικοινωνίας

Πρόσθετα Βαθμολογούμενα Προσόντα:
1. Μεταπτυχιακός τίτλος σπουδών αντίστοιχης κατεύθυνσης
2. Αποδεδειγμένη εμπειρία σε αντίστοιχο αντικείμενο πέραν των δύο (2) ετών
3. Πρόσθετες γνώσεις Η/Υ (γραφιστικής, οπτικής επικοινωνίας)

Οι αρμοδιότητες της θέσης περιλαμβάνουν:
- Γραμματειακή υποστήριξη
- Διαμόρφωση διοικητικών διαδικασιών και διαχείριση καθημερινών εργασιών
- Διαχείριση εγγράφων (παραλαβή, επεξεργασία, παρακολούθηση, αρχειοθέτηση)
- Παρακολούθηση των οικονομικών και αναφορά στον Υπεύθυνο Προγράμματος
- Οργάνωση και συντονισμό των ταξιδιωτικών δραστηριοτήτων της ομάδας εργασίας

Απαιτήσεις – Αξιολόγηση:
Ο ιδανικός υποψήφιος θα πρέπει να επιδεικνύει οργανωτικές ικανότητες, πρωτοβουλία και ομαδικό
πνεύμα και παράλληλα να είναι σε θέση να εξυπηρετεί τις ανάγκες της ομάδας, του προγράμματος
και του εργαστηρίου.

Για να κάνετε αίτηση για τη θέση στέλνετε συνοδευτική επιστολή και βιογραφικό σημείωμα με
email: tielab@isc.tuc.gr το αργότερο μέχρι και τις 10-06-2016. Θα ακολουθήσει σειρά
συνεντεύξεων. Για πρόσθετες πληροφορίες μπορείτε να απευθύνεστε στην ίδια ηλεκτρονική
διεύθυνση ή/και στο τηλέφωνο 28210-37128.

Συνημμένα η πρόσκληση